Pozycjonowanie sklepu – podstawy

Pozycjonowanie sklepu w Internecie pozwala nam zrozumieć, jaka jest różnica pomiędzy samym posiadaniem sklepu a zarabianiem na sprzedaży produktów. Współcześnie bowiem jedynie pozycjonowanie sklepu pozwala nam uzyskać odpowiednie warunki do jego prowadzenia.

Skuteczna optymalizacja SEO

Pozycjonowanie sklepów internetowych rozpoczyna się od właściwej optymalizacji treści na stronie. Musimy bowiem zadbać, aby strona podniosła się w wynikach wyszukiwania. Niezbędne jest tutaj zatem, aby była przejrzysta z punktu widzenia SEO oraz oczywiście atrakcyjna pod względem treści i estetyki.

Pozycjonowanie sklepów to zatem odpowiednie dobranie kategorii, a także poprawnie stworzone podstrony i krótkie adresy URL. Pozycjonowanie sklepu w Internecie wymaga też zbudowania dużej i różnorodnej oferty produktów. Bardzo ważne jest to, aby nie było w naszym sklepie linków, które prowadzą, do nieistniejących podstroi. Pozycjonowanie sklepów internetowych oznacza bowiem, że muszą być one przejrzyste dla robotów Google.

Właściwe pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepu w Internecie wymaga więcej wysiłku i czasu niż w przypadku zwykłej witryny. Wynika to z faktu, że pozycjonowanie sklepów wymaga zastosowania większej ilości fraz. Im więcej słów kluczowych opisuje nasz sklep w wyszukiwarce, tym większe prawdopodobieństwo, że pozycjonowanie sklepu przyniesie efekt w postaci zwiększonej liczby klientów. Dlatego też tak ważne jest założenie firmowego bloga, gdzie umieszczać będziemy unikalne treści, których wymaga pozycjonowanie sklepów internetowych.

Tematyka nie powinna być tutaj sprzedażowa, ale raczej informacyjna. Pozycjonowanie sklepu tym sposobem pozwoli przyciągnąć klientów. Warto też przemyśleć formułę samej strony. Zamieszczone na niej drzewo kategorii musi być z jednej strony proste dla potencjalnego klienta i oczywiście widoczne dla wyszukiwarek, które odpowiadają za pozycjonowanie sklepów. Warto postawić na konkret i prostą, niezbyt zawoalowaną nazwę kategorii. Uzupełnienie jej o unikalny, tekstowy opis, także jest pomysłem, który doceni Google.

Źródło: Widoczni